Výrobníky zmrzliny

Výrobníky zmrzliny
.
výrobníky zmrzliny, výroba zákusků, p.png
.
+420 775 386 933
Nejsme největší dodavatel strojů na točenou zmrzlinu
Naše cukrářské stroje :
Výrobníky zmrzl

Výrobníky zmrzl

 
 
 

Výrobníky zmrzliny
Pasterizátory

Pasterizátory

 
 
 
Pasterizátory
Stroje pro cukr

Stroje pro cukr

 
 
 

Výrobníky zmrzliny
a cukrářských produktů
Trittico
Stroje na těsto

Stroje na těsto

 
 
 

Výrobníky odpalovaného těsta
Vařiče krémů

Vařiče krémů

 
 
 

Výrobníky a vařiče krémů
Tempírka čokolá

Tempírka čokolá

 
 
 

Tempírky čokolády
výrobníky šleha

výrobníky šleha

 
 
 

Výrobníky šlehačky
šokové zchlazov

šokové zchlazov

 
 
 

Šokové zchlazovače
zmrzlinové vitr

zmrzlinové vitr

 
Zmrzlinové vitrýny
cukrářské vitrý

cukrářské vitrý

 
Cukrářské vitrýny
pralinkové vitr

pralinkové vitr

.
Pralinkové vitrýny
stroje na výrob

stroje na výrob

 
 
 

Stroje na výrobu řemeslné zmrzliny
Přijďte ochutnat do některé z našich

kaváren a cukráren:
.
kavárna Praha 2

kavárna Praha 2

.
IF Cafe Belgická
BELGICKÁ 30, 120 00 PRAHA 2
ifcafe_big_1.jpg
ifcafe_big_2.jpg
ifcafe_small_1.jpg
ifcafe_small_2.jpg
ifcafe_small_3.jpg
map.png
IF Cafe Tylák
TYLOVO NÁMĚSTÍ 2, 120 00 PRAHA 2
ifcafe-tylovo-namesti-1.jpg
ifcafe-tylovo-namesti-2.jpg
ifcafe-tylovo-namesti-3.jpg
ifcafe-tylovo-namesti-4.jpg
ifcafe-tylovo-namesti-5.jpg
map2.png
Výrobníky zmrzliny
Výrobníky zmrzliny jsou cukrářské stroje které se používají při výrobě zmrzliny. Zmrzlinový stroj může být poháněn elektromotorem a nebo kličkou na ruční pohánění (lidská síla). Stroje na výrobu zmrzliny které mají elektromotor se využívají pro vybavení velkých cukráren a kaváren, ty menší se využívají v domácnostech a v provozech s malou spotřebou na výrobu zmrzliny.

 
Co je vlastně zmrzlina?
Je to mražený mléčný výrobek vyrobený ze smetany nebo mléka, vajec, cukru a dalších přísad jako je vanilka, čokoláda, káva, ovoce, oříšky…
 
Výroba zmrzliny
Točená zmrzlina se připravuje z tekuté směsi během odběru ze stroje na přípravu točené zmrzliny. Proto točenou zmrzlinu také nazýváme jako zmrzlina lehká, teplá, měkká, což lze volně přeložit také jako zmrzlina soft.

Příprava a výroba

Pro výrobu klasické hard zmrzliny se používají výrobníky zmrzliny,  do nichž po vložení zmrzlinové směsi dochází k zmrazení celé dávky najednou. Naopak točená zmrzlina se vyrábí kontinuálně, což znamená že vždy pouze množství potřebné pro ten daný odběr. Točená zmrzlina je naopak od kopečkové vždy čerstvě vyrobená a liší se od sebe samozřejmě i tuhostí a hustotou
Zmrzlina se vyrábí tam, že se nejprve uvaří hmota, složená s  vody, mléka, cukru, tuku a různých koncentrátů. Pak přichází na řadu pasterizace  ( kdy se tepelně se odstraní mikroorganismy) a homogenizace (což je promíchání směsi pod tlakem). Poté se směs šlehá a chladí. Pak se jí plní kornouty a kelímky nebo se formuje. Nakonec se zmrazí.

 
Stroje na točenou zmrzlinu
Průmyslové stroje na výrobu zmrzliny mají na rozdíl od těch co máte doma, mají zásobníky směsí. Odkud se odepírá potřebné množství té dané směsi pro výrobu zmrzliny. Touto směsí se plní válce ve kterých dochází k samotné výrobě zmrzliny
Na rozdíl od klasického výrobníku zmrzliny mají stroje na točenou zmrzlinu zásobníky směsí, odkud odebírají potřebnou směs pro danou výrobu. Směsí ze zásobníků se plní válce, kde dochází k vlastní výrobě zmrzliny. Starší stroje využívaly k plnění válců jen gravitace, dnešní novější modely již mají speciální nášlehová čerpadla směsí. Tato čerpadla (dělí se na pístová a zubová) směs ze zásobníků pod tlakem vstřikují do výrobních válců stroje. Tímto procesem se směs výrazně obohatí o vzduch a tím zvětší svůj objem. Výrazně se tím také zvýrazní chuť smetanovosti, hebkosti a lehkosti zmrzliny. Tato zmrzlina také působí teplejším dojmem.
Nášlehová čerpadla u zmrzlinových strojů na výrobu točené zmrzliny jsou dnes nejžádanějším kritériem při výběru zařízení pro tento způsob přípravy zmrzliny.

 
cukrářské stroje.png
Kvalitní zmrzlina
Kvalita zmrzliny se v Čechách velmi liší zmrzlinu od zmrzliny. Ve velké většině se jedná o málo kvalitní mražené krémy s vysokým obsahem konzervantů, barviv, chemických příchutí a rostlinného tuku. Pokud rádi mlsáte zmrzliny tak vybírejte těch kvalitních, které obsahují mléko a smetanu a příchutě z originálních surovin.
 
Co by měla obsahovat kvalitní zmrzlina
  • Mléčná - nejméně 2,5 % mléčného tuku, nesmí obsahovat rostlinný tuk
  • Smetanová - alespoň 8 % mléčného tuku, nesmí obsahovat rostlinný tuk
  • S rostlinným tukem - používá se rostlinný tuk, nejméně 5 %
  • Vodová - neobsahují tuk
  • Ovocná - vyrábí se z vody, obsahují nejméně 15 % ovocné složky (pokud se jedná o citrusy a exotické ovoce, dolní hranice je 10 %), nesmí obsahovat tuk
  • Sorbet - nejméně 25 % ovocné složky (pokud se jedná o citrusy a exotické ovoce, dolní hranice je 15 %), nesmí obsahovat tuk
  • S příchutí - pokud zmrzlina neobsahuje ovoce a nebo ovocnou šťávu ale je ochucena aromatizující látkou (a ne např. ovocem nebo ovocnou šťávou), musí být výsledný výrobek označený “s příchutí”. Což znamená že borůvková zmrzlina má chuť z opravdových borůvek, ale zmrzlina s borůvkovou příchutí má chuť z borůvkového aroma. Toto pravidlo může porušit jen zmrzlina vanilková, která, i když obsahuje jen aroma, se může jmenovat vanilková.
Historie
Již ve starém Řecku a Egyptě si lidé pochutnávali na sněhu a ledu ochuceném ovocnou šťávou nebo medem.
Kdy, kde a jak vznikla první opravdová zmrzlina se vede více teorií.  O tom, jak vznikla první skutečná zmrzlina, existuje více verzí. Jedna z verzí říká, že to byli Mongolové, kteří připravovali různé ochucené nápoje z velbloudího, jačího a kozího mléka. Tyto nápoje jim díky chladnému horskému klimatu často zmrzly. Recepty na takto vyrobenou zmrzlinu měl ve třináctém století přivézt do Evropy cestovatel Marco Polo. Další teorie říká, že první zmrzlinu vyrobili Číňané. Od nich pak recepturu na výrobu zmrzliny přebrali Peršané a Arabové. A oo nich zase Italové, kteří tuto cukrářskou výrobu šířili po celé Evropě.
Na počátku byla zmrzlina pochodkou jen pro ty nejbohatší. Masovou oblíbenost začala získávat ve střední Evropě v první polovině 18. století. Původní receptury se skládali ze směsi žloutků vyšlehaných s cukrem a smetanou a ochucovali se podobnými příměsemi jako dnes. U nás se výroba zmrzliny hromadně rozšířila na začátku 20. století, její výrobou se zabývali především cukrárny. Výroba zmrzliny v českých zemích se rozšířila počátkem 20. století, kdy ji vyráběly zejména cukrárny.

 
Naše cukrářská výroba :
carachou

carachou

Carachou

Odpalované těsto s křupavou vrchní vrstvou a naplň slaným karamelem, sekanými oříšky a krémem Chantily.
 
coko-pomerancov

coko-pomerancov

Čoko-pomerancova-mousse

Nesmrtelná kombinace hořké čokolády a pomeranče.
croque-caramel

croque-caramel

Croque caramel

Odpalované těsto s křupavou vrstvou, plněné slaným karamelem.
macarons

macarons

Macarons

Křupavé vláčné pusinky, které jsou spojeny různými ganachemi.
míša dortík

míša dortík

Míša dortik

Lahodný tvarohový krém na tenkém kakaovém korpusu zalitý tenkou vrstvou hořké čokolády.
mousse-bila-cok

mousse-bila-cok

Mousse bílá čokoláda

Lehká pěna připravená z bílé čokolády o obsahu 32% kakaa, kterou skvěle doplňuje malinová náplň.
pistaciovy-dort

pistaciovy-dort

Pistáciový dortík

Lehký pistáciový krém, který je kombinací dvou typů krému a pistácií.
paris-brest

paris-brest

Paris Brest

Odpalované těsto, které je naplněno nugátovým krémem a ozdobeno zapečenými mandlemi.
Kompletní nabídka cukrářských výrobků a snídaňového menu na našem e-shopu s rozvozem po Praze do 1,5 hodiny od objednání

Vybírejte >> ZDE  <<
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one